Wysokiej klasy tarcze hamulcowe z otworami

Wysokiej klasy tarcze hamulcowe z otworami

Wybierając wysokiej klasy tarcze hamulcowe, zwracamy szczególną uwagę na parametry odprowadzania ciepła, które to zjawisko jest kluczowym elementem całego systemu hamulcowego w samochodzie. Dlatego rosnącą popularnością cieszą się wysokiej jakości tarcze hamulcowe, które są wykonane z użyciem technologii nawiercania ich powierzchni. Dzięki temu możliwe jest maksymalne zmniejszenie ryzyka odkształcenia lub pęknięcia powierzchni tarczy.

Nawiercane tarcze hamulcowe i ich właściwości

tarcze dbaProfesjonalne tarcze nawiercane potrafią znosić bardzo ekstremalne warunki użytkowania i są polecane przede wszystkim dla kierowców, którzy parają się profesjonalną lub półprofesjonalną jazdą sportową na torze. Tarcze nawiercane (jednym z ich przykładów są tarcze DBA), wykorzystują systemy nawierceń i nacięć, które są bardzo efektywnym patentem, który w niepomierny sposób zmniejsza drogą hamowania przy dużych prędkościach i wysokich temperaturach. Wysokiej klasy tarcze nawiercane są wykonywane z materiałów, które zdolne są wytrzymywać ekstremalnie wysokie temperatury, przy jednoczesnym braku spadku efektywności ich działania. Niektórzy producenci tarcz wyposażają swoje modele w specjalne znaczniki, które pozwalają na ocenienie aktualnej temperatury tarczy hamulcowej. Jest to jeden ze sposobów, które sprawdzają się podczas oceniania średniej temperatury roboczej tarcz. Możemy w ten sposób ocenić, czy nie dochodzi do regularnego przegrzewania ich materiału.

Tarcze i ich modele możemy dobrać także pod kątem stylu jazdy, jaki na co dzień prezentujemy. W ten sposób będziemy mogli określić czy dany model tarczy hamulcowej jest odpowiedni dla miejskiego stylu jazdy, czy raczej będzie bardziej pasował do dalekich tras, pokonywanych na autostradach i drogach ekspresowych.