Rodzaje filtrów w wentylacji mechanicznej

Rodzaje filtrów w wentylacji mechanicznej

Wentylacja mechaniczna staje się coraz bardziej popularna w nowoczesnych domach, dzięki rekuperatorom, które filtrując powietrze wyciągają z niego maksymalną ilość ciepła. Aby jednak spełniała ona dobrze swoją rolę potrzebuje właściwego filtra, który dzięki swojej specyfikacji jest solidny i posiada wysokie właściwości filtracyjne.

Właściwa włóknina do filtrowania

włóknina filtracyjnaProdukty wykorzystywane do filtrowania w wentylacjach mechanicznych muszą posiadać właściwą charakterystykę, która pozwoli dostarczyć czyste powietrze pozbawione alergenów i cząstek kurzu. Wybierana jest w tym celu włóknina filtracyjna, która może występować w różnej grubości i różnej kolorystyce. Poza filtrem mechanicznym stosuje się ją także w ścianach i kabinach lakierniczych, zarówno w początkowym jak i końcowym etapie filtrowania. Jej wysoka trwałość wpływa na długość użytkowania, bez względu na miejsce użytkowania i toksyczność przefiltrowywanych substancji. Występuje kilka rodzajów włóknin, które nadają się do wykorzystywanie ich w filtrze rekuperacyjnym. Między innymi włóknina F7 wykorzystywana w centrach klimatyzacyjnych dostosowanych do intensywnej pracy wielu urządzeń nagrzewających powietrze. Najczęściej jednak wybiera się włókninę F5 stosowaną w domach nienarażonych na dużą ilość zanieczyszczeń oraz wszelkiego rodzaju pyłków alergicznych.

Wybór idealnej włókniny wymaga znajomości jej właściwości, dlatego najlepiej skorzystać z porady specjalisty, zanim zakupi się coś nieodpowiedniego. Liczy się przede wszystkim skuteczność filtrowania, aby powietrze dostarczane do domu zawsze było świeże i czyste. W zależności od potrzeb dostępne są włókniny o zróżnicowanej gęstości oraz przepuszczalności, dzięki czemu do każdego domu będzie można dopasować właściwe rozwiązanie.

Close Menu