Posiadanie samochodowej apteczki w wozie

Posiadanie samochodowej apteczki w wozie

Biorąc pod uwagę liczbę wypadków samochodowych to warto w swoim wozie mieć apteczkę. Nawet jeśli nam się coś stanie, to nam będzie taka apteczka potrzebna. Każdy samochód musi być wyposażony w pewne elementy. Przykładowo na stanie pojazdu musi być gaśnica, trójką ostrzegawczy no i oczywiście apteczka. Każdy pilnuje by te rzeczy były w bagażniku.

Rodzaje apteczek samochodowych

apteczka samochodowa din 13164Jeszcze nigdy nie spotkałam osoby, która by nie miała swoim bagażniku w/w rzeczy. Do tego dochodzi jeszcze oczywiście kamizelka odblaskowa i jeszcze inne drobiazgi, które są ważne. Może zdarzy się ktoś, kto nie będzie miał jednej rzeczy, ale wszystkich to raczej nie. Powód jest bardzo prosty jeśli zatrzyma nas drogówka do kontroli, bo na przykład przekroczyliśmy prędkość to policjant może sprawdzić wyposażenie naszego bagażnika. Oczywiście pod kątem tego czy mamy w nim wymagane przedmioty jak apteczka samochodowa din 13164 czy gaśnice itp. Jeśli ich nie będziemy mieć lub nie będziemy mieć wszystkich elementów, to policjant może wystawić nam mandat i to duży. Dlatego tych kierowców, których znam to bardzo się pilnują, aby te rzeczy były w bagażniku i oczywiście by ich przydatność do użytku była aktualna. Przeterminowane rzeczy będą traktowane przez policjantów tak jakby ich nie było. Mi się jeszcze nie zdarzyło dostać mandat za brak apteczki czy innej rzeczy. Co jakiś czas sprawdzam datę ważności. Najlepiej jest w ogóle nie wyciągać tych rzeczy z bagażnika. Niech one sobie taj jeżdżą cały czas. Tak będzie wygodniej.

Jak wiadomo każdy pojazd na kółkach typu samochód musi mieć w bagażniku pewne wyposażenie. Do niego można zaliczyć przede wszystkim apteczkę samochodową lub gaśnice. Posiadanie tych rzeczy może nam kiedyś posłużyć do udzielenia pomocy podczas wypadku.