Organizacja chrztu – ważne informacje

Organizacja chrztu – ważne informacje

Kiedy rodzi nam się dziecko, jesteśmy bardzo szczęśliwi. Dość szybko nadchodzi czas, na to żeby zorganizować dziecku chrzest. Jego organizacja jest zdecydowanie związana z wieloma obowiązkami. Jednak w dzisiejszych czasach zorganizowanie chrztu świętego nie sprawia żadnych problemów. Mamy tyle możliwości do wykorzystania.

Przyjęcia okolicznościowe i ich organizacja

przyjęcia okolicznościowe Jest wiele okazji w życiu każdego rodzica na to, aby zorganizować swojemu dziecku przyjęcie. Oczywiście nie chodzi tutaj o urodziny ale o innego rodzaju wydarzenia. Są to:

  • chrzest święty,
  • komunia święta,
  • bierzmowanie.

Pierwszą okazja do zorganizowanie przyjęcia będzie z całą pewnością chrzest, w kolejności przyjdzie komunia święta, a kiedy nasze dziecko dorośnie czeka również na nas bierzmowanie. Oczywiście każda z tych okazji jest w swoim rodzaju specyficzna i wymaga różnej organizacji. Jest jednak kilka elementów, które występują podczas organizowanie wszystkich wyżej wymienionych przyjęć. Przede wszystkim zabierając się za organizacje przyjęcia okolicznościowego musimy wybrać miejsce, w którym się odbędzie. Może to być restauracja, jedna z krakowskich, ale nie koniecznie. Możemy również zdecydować się na jakąś salę albo zorganizować wszystko w domu. Jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca w domu, może się to okazać najlepszy pomysł, zarówno pod względem praktycznym jak i finansowym. Biorąc pod uwagę chrzest jest to zazwyczaj przyjecie kameralne, dlatego wynajmowanie specjalnie sali czy restauracji może okazać się zbędne. Drugie na co zwrócimy uwagę to z całą pewnością to co zaoferujemy naszym gościom do jedzenia. Będzie nam zależało na tym, aby zadowolić każdego, dlatego jedzenie będzie z całą pewnością urozmaicone. W naszym menu musi znaleźć się wiele rodzajów dań, nawet jeśli zakładamy przybycie kilku osób. Jeśli znamy je na tyle dobrze, że wiemy co lubią, zdecydowanie możemy przygotować właśnie ich ulubione potrawy. W tym przypadku również może okazać się, że jeśli przygotujemy jedzenie samodzielnie goście będą bardziej zadowoleni. Jeśli zależy nam na komforcie i nie mamy czasu na to wszystko, wtedy zdecydowanie powinniśmy wybrać organizację chrztu w restauracji.

Zdjęcia z chrztu – bardzo ważny element każdego przyjęcia

Zdjęcia z chrztuZdecydowanie ważnym elementem, o który staramy się zadbać, kiedy organizujemy chrzest swojego dziecka, są zdjęcia. Zależy nam na tym, żeby uwiecznić ten moment, bo jest to zdecydowanie moment ważny w życiu naszym i dziecka. Chcemy, abyśmy za kilka lat mogli wspólnie z naszym dzieckiem zdjęcia obejrzeć i opowiedzieć o tym, co działo się tego dnia. Dzięki zdjęciom będziemy w stanie wszystko sobie przypomnieć. Zdjęcia z chrztu będą wykonywane głównie podczas uroczystości w kościele, jednak możemy również uwiecznić na fotografiach wszystkie ważne momenty z przebiegu przyjęcia. Korzystając z okazji, że jesteśmy zebrani wszyscy razem, a na przyjęciu są najważniejsi członkowie naszej rodziny, warto porobić sobie również zdjęcia grupowe. Bardzo popularne jest robienie sobie przez rodziców chrzestnych zdjęć ze swoim małym podopiecznym. Rozwiązanie, które również możemy wziąć pod uwagę to fotografia dziecięca, tak popularna w Łodzi. Będzie to w szczególności dobry pomysł, zwłaszcza biorąc pod uwagę ubiór naszego dziecka. Każdy rodzic zadba o to, żeby dziecko wyglądało tego dnia wyjątkowo, dlatego warto to również uwiecznić na zdjęciach, wykonanych podczas specjalistycznej sesji fotograficznej.

Chrzcielnica z kamienia jako gwóźdź programu

Chrzcielnica z kamieniaPoza tym, że zadbamy o miejsce na przyjęcie oraz o jego odpowiednią oprawę z całą pewnością najważniejszym miejscem tego dnia będzie kościół. To tam odbędzie się sam chrzest naszego dziecka. Możemy uzgodnić z księdzem określony wystrój kościoła, jeśli zależy nam na ładnych zdjęciach. W przypadku chrztu jednak rezygnuje się z wykonywania dekoracji kościoła. Nie to jest najważniejsze. Zdecydowanie najważniejsza tego dnia będzie chrzcielnica, jaką dysponuje kościół. Są różne rodzaje chrzcielnic  jednak najpopularniejsza jest zdecydowanie chrzcielnica granitowa. Przede wszystkim wyraża ona dostojny charakter i wpasowuje się w charakter całego kościoła. Jeśli wybieramy kościół stary, zbudowany z drewna, wtedy możemy się spotkać jeszcze z chrzcielnicą drewnianą.


Źródła:

  • Foto-dzieciaki.pl – fotograf wykonujący zdjęcia na chrzcie
  • Kanonicza22.com – strona internetowa hotelu i restauracji
  • Kamien-ksiazek.pl – firma zajmująca się produkcją chrzcielnic z kamienia
  • Dzidziusiowo.pl – portal internetowy dla młodych rodziców

Kilka słów podsumowania:

Nie da się ukryć, że chrzest jest ważnym wydarzeniem w życiu rodziców i dziecka. Kiedy zamierzamy zorganizować przyjęcie na chrzest z całą pewnością zwrócić powinniśmy głównie uwagę, na to, aby zachować charakter tego wydarzenia i zadbać o dobre wspomnienia.

Dodaj komentarz

Close Menu