O co zadbać otwierając zakład pogrzebowy?

O co zadbać otwierając zakład pogrzebowy?

Jeśli chce się otworzyć swoja własną działalność, nie tylko polegającej na prowadzeniu zakładu pogrzebowego, to należy pamiętać o wielu ważnych kwestiach. Oprócz spraw formalnych, także należy zadbać, aby potencjalni klienci wiedzieli o naszej usłudze.

Na czym polegają usługi pogrzebowe?

zakład pogrzebowyGłównym zadaniem zakładów pogrzebowych jest pomoc rodzinie zmarłego w organizacji pogrzebu. Zakład pogrzebowy we Wrocławiu swoją działalność jeśli chodzi o organizację pogrzebu rozpoczyna od zabrania ciała zmarłego z mieszkania, ze szpitala lub z innego miejsca. Usługi pogrzebowe z Wrocławia zajmą się załatwieniem za nas wszelkich formalności związanych z pogrzebem, jak i uzyskaniem aktu zgonu. W zakładach pogrzebowych wybierzemy bez problemu urnę czy trumnę, w której zostanie pochowany zmarły. Także w takich miejscach znajdziemy tabliczki, krzyże czy klepsydry. Osoby, które pracują w takich zakładach pogrzebowych zajmą się przygotowaniem osoby zmarłej do [pochówki, to znaczy, wykonają toaletę oraz ubiorą. Wiele zakładów popogrzebowych posiada własną chłodnię, dzięki czemu nie mamy zmartwienia, gdzie będzie przechowywana trumna wraz ze zmarłą osobą. Stypa zawsze pozostaje w kwestii rodziny zmarłej osoby, jednak jeśli się na nią zdecydują, to wiele zakładów pogrzebowych pomoże w organizacji takiej uroczystości. Poza tym w takim miejscu, także bardzo często możemy wybrać oraz zamówić odpowiedni pomnik czy grobowiec.

Zastrzeżenie nazwy firmy – opłaca się?

Zastrzeżenie nazwy firmyPorozpoczyna prowadzenie swojej własnej działalności, nie chcemy, aby żadna inna firma się pod nas podszywała. Dlatego warto w tym wypadku wykonać zastrzeżenie nazwy firmy. Wiadomo, nie wykona się tego za darmo, w takim wypadku musimy ponieść:

 • opłaty urzędowe,
 • opłaty za usługi rzecznika patentowego.

Rzecznik patentowy zastrzega nazwę danej firmy jedynie na dziesięć lat, później należy opłacić ponownie okres ochronny nazwy. Dzięki temu, że zastrzeżemy nazwę firmy, możemy wytoczyć proces, osobom, które wykorzysta nasza nazwę i próbują zarabiać na swojej działalności.

Jaki powinien być rzecznik patentowy?

rzecznik patentowyRzecznik patentowy najczęściej jest to inżynier lub też prawnik, który zajmuje się własnością przemysłową. Osoba, która chce być rzecznikiem patentowym musi po pierwsze posiadać dużą wiedzę, którą bez przerwy uzupełnia, szczególnie jeśli chodzi o nowinki technologiczne. Najczęściej taki rzecznik patentowy musi się znać na:

 • technologiach,
 • automatyce,
 • robotyce,
 • inżynierii,
 • chemii.

Do tego również nie może mu być obce prawo. Aby móc zostać rzeczoznawcą patentowy należy ukończyć studia magisterskie, następnie odbyć stosowna aplikację, a na koniec zdać odpowiedni egzamin przed komisją.

Fotografia biznesowa – coraz bardziej popularna

Fotografia biznesowaZakładając swoją działalność bardzo ważna jest promocja firmy. W tym celu, aby zaprezentować się wielu potencjalnym, przyszłym klientom można wykonać odpowiednie zdjęcia, które umieszcza się w broszurkach, ulotkach lub na stronie internetowej. Taka fotografia biznesowa przykładowo w Warszawie jest bardzo popularna. Oprócz zdjęć biznesowych, także bardzo popularna jest fotografia korporacyjna, na której można przedstawić jak działa firma, czy jak wyglądają osoby, które w niej pracują. Oczywiście takie zdjęcia są wykonywane profesjonalnie, co jeszcze bardziej zwiększa prestiż firmy. Do tego wykonując fotografię biznesową, mamy odpowiednie zdjęcie, które na przykład umieścimy w naszym CV, gdyż takie zdjęcie zawsze jest dopasowane do naszego wizerunku oraz do wykonywanej przez ans pracy.


Źródła:

 • Adoria.pl – firma oferująca usługi pogrzebowe, a także kremacje zwłok
 • Starepowazki.sowa.website.pl -strona internetowa cmentarza powązkowskiego w Warszawie
 • Kondrat.pl – kancelaria prawna z Warszawy
 • Studiomoko.pl – firma zajmującą się profesjonalną fotografią biznesową

Podsumowanie:

Gdy chcemy otworzyć swój własny zakład pogrzebowy musi zainwestować w odpowiedni sprzęt. Także bardzo ważna jest promocja firmy oraz jej rozsławienie wśród potencjalnych nowych klientów firmy.

Dodaj komentarz

Close Menu