Drewniany zegar w domku letniskowym

Drewniany zegar w domku letniskowym

Odnawiałam niedawno domek nad jeziorem, który dostałam w spadku po dalszej cioci. Domek cały wykonany jest z drewna i położony jest w przepięknej lokalizacji. Minus był taki, że był on dość mocno zaniedbany, gdyż nie miał się kto nim zajmować. Wyremontowałam go, wstawiłam nowe meble i urządziłam naprawdę przytulny, letniskowy domek.

Ręcznie robiony zegar z drewna

drewniany zegarekZawsze marzyłam o domku nad jeziorem, żeby mieć taki na własność. Okazało się, że marzenia się spełniają i dalsza ciocia, nie mając komu przekazać swojego dobytku, zapisałam mi kilka rzeczy wraz z takim domkiem w spadku. Był tylko mały szkopuł- domek był całkowicie zaniedbany. Odnowiłam go więc i urządziłam na nowo. Wnętrze jest przytulne, całe w drewnie, poza jedną ścianą wykonaną z kamienia. Na tej ścianie powiesiłam piękny, drewniany zegarek, który zakupiłam kiedyś w górach. Zegarek, a właściwie zegar ten wykonany jest ręcznie. Cały jest z drewna, oczywiście oprócz mechanizmu, który go nakręca. Nawet wskazówki są drewniane. Samą tarczę zdobią motywy roślinne, wyryte przez artystę w drewnie. Zegar ten miałam już dawno, schowano głęboko w szafie. Kompletnie nie pasował on do nowoczesnego mieszkania, w którym żyję. Okazało się jednak, że w klimatycznie urządzonym domku odnalazł się znakomicie. Praktycznie każda osoba, która odwiedziła mnie w domku letniskowym po remoncie, zwraca uwagę na zegar, wyrażając zachwyt nad kunsztem jego wykonania. A wydawać by się mogło, że to tak mało znacząca ozdoba.

Dostają w spadku po cioci domek nad jeziorem nie tylko spełniłam swoje marzenie, ale też znalazłam miejsce dla pięknego zegarka, który kupiłam lata temu. Zegar ten wykonany jest ręcznie z drewna. Jest dodatkowo pięknie zdobiony. Idealnie komponuje się z wnętrzem drewnianego domu.